​У вас є прекрасна ідея, ви придумали, як будете її втілювати, проте вам бракує коштів. Що робити?

12.05.2020

Про фандрейзинг проєктів і про те, як залучити інвестиції від міста та бізнесу, розказує Тетяна Кузьменко, екотренерка, волонтерка Kharkiv Zero Waste: кампанія за ресайклінг, Мусорный Минимализм, м. Харків.

Фандрейзинг - це отримання ресурсів ззовні для реалізації соціальних проєктів тощо. Мова йде не тільки про матеріальні ресурси, а й про людські та інформаційні ресурси

Для того, щоб отримати інвестиції на реалізацію вашої ідеї, в першу чергу, ваша ідея повинна бути унікальною, а стратегія проєкту має бути чітко опрацьована. В інтернеті треба пошукати джерела можливого фінансування і брати до уваги не тільки українські, але й іноземні ресурси, особливо звернути увагу на європейські. Шукайте англійською та іншими мовами. Але для початку можна пробувати український сайт https://gurt.org.ua та https://kickstart.com.ua

Міська влада
Також можна отримати підтримку від міської влади, але це тільки восени, на міських проєктах, шукати їх потрібно на сайтах міських адміністрацій. Але зважати також на те, що з вами має бути навіть не просто дорослий, а член громадської організації, це обов’язкова умова, гроші фізичним особам на такі проєкти не виділяються.

Варто звертатись до місцевих/регіональних департаментів освіти, екології, вони також часто фінансують місцеві проєкти. Якщо ваша ідея підходить по їх напрямку діяльності, то чому б і так. Але варто пам’ятати, що в цьому випадку вам потрібно мати в партнерах житлово-комунальне підприємство, бо процес виводу коштів буде теж не простий.

Благодійні організації та меценати
Є варіант звертатись до меценатів, до заможних людей міста. Дуже часто вони мають власні благодійні організації і допомагають місцевим проєктам.
Наприклад, у студентські роки я часто зверталась до організації Альберта Фельдмана і завжди отримувала підтримку. Багато підтримки дитячих проєктів в нашому місті (Харкові) надає Єврейська спільнота.

Якщо вам потрібна невелика сума, то ви можете звернутися до невеликих місцевих бізнесів та просити допомоги у них, адже люди зараз стали досить чуйними та відкритими. Ви можете керувати їх проєктом та отримувати необхідне фінансування.

Які інвестиції легше отримати?
Складно сказати, бо головне - інновація, ідея, стратегія і кому вона підходить. На українському ринку можна знайти невелику допомогу, а іноземні організації та компанії готові платити більше, але все залежить від масштабу проєкту.

На що звернути увагу?
Це має бути ноу-хау! Подивіться як правильно формулювати цілі проєкту, тому це один з важливих пунктів на який звертають увагу, коли розглядають вашу заявку. Якщо не вийшло виграти ґрант з першого разу, не зневірюйтесь, тому що статистика показує, що успіх чекає лише 1 з 10 заявок.

Чи можна фандрейзити лише онлайн? Що робити в умовах карантину?
Саме час оформлювати заявки, адже більшість організацій змістило строки виконання проєктів і ви маєте чудову нагоду отримати фінансування. Також не забувайте банки, великі компанії, вони також фінансують багато проєктів в найрізноманітніших сферах, ті самі екологічні проєкти. Тому підготуйте гарно лист і розсилайте його всім.

Що б ви порадили нашим учасникам Освітній проєкт "Відкривай Україну"?
Немає нічого неможливого, кожна ідея має право на існування! Бажаю, щоб кожен проєкт, кожної команди реалізувався. Але якщо в когось не вийде, засмучуйтесь, спробуйте пізніше. Бажаю вам щирих проєктів з вірою в них у серці, що йдуть на благо суспільства, і вони точно реалізуються!

Це була стаття для блоку "Проєктна майстерність" нашого Онлайн-навчання для підлітків. Академія "Відкривай Україну".
Вподобуйте, поширюйте!

Коментарі

Щоб залишати коментарі необхідно увійти або зареєструватись!