1. НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ запитання

1.1 Що робити, якщо у школі відсутні 10-11 (або інші) класи? 

Ви можете запросити зареєструватися учнів із сусідніх шкіл (із тих класів, які у вас відсутні). Якщо таких шкіл у вас поруч немає, зверніться, будь ласка, до команди організаторів за номерами, вказаних на сторінці “контакти”. 

1.2 Як створити КОМАНДУ та коли будуть ЗАВДАННЯ? 

Всі подальші інструкції та створення команди прийдуть на вашу сторінку на порталі “Відкривай Україну”. 

1.3 Чому я не можу зареєструвати учасників? 

Кожен учасник має зареєструватися ІНДИВІДУАЛЬНО зі своєї електронної пошти до 20 лютого 2020. 

1.4 Чи може бути 2 ментори? Чи можуть бути всі учні з одного класу? 

НІ. 

1.5 Чи можуть реєструватися понад 10 учасників з однієї школи? 

Реєструються всі охочі. Проте, команда формується виключно у складі 10 учасників + ментор. Допомога та підтримка команди, особами, що не є членами команди не заборонена. У складі команди може відбуватись заміна учасників команди особами з-поміж зареєстрованих. 

1.6. Капітан запросив команду, проте запрошення учасникам не приходить. Як виправити? 

Капітан може відправити запрошення учасникам після 10.02.2020. 

1.7. При реєстрації учасника видає, що таке ім'я вже зайнято. Що робити в такому випадку? 

Сталася технічна помилка. Спробуйте оновити сторінку або очистити кеш браузера. 

1.8. Підкажіть, будь ласка, чи може брати участь школа І-ІІ ступенів? 

Участь у проекті може брати школа І-ІІІ ступенів, адже у складі команди мають бути учні 10-11 класів. 

2. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ про проект "Відкривай Україну". 

2.1 Відкривай Україну – це конкурс? 

«Відкривай Україну» - це освітній гейміфікований проєкт, який складається з навчальної частини і окремо конкурсу. Ми створюємо середовище для розвитку підлітків, допомагаємо їм набути нові навички і змінити світ навколо. Елемент змагальності також присутній, бо це свого роду гра. 

2.2 Для кого цей проєкт? 

Проєкт спланований для підлітків, учнів 7-11 класів, мріям яких тісно на шкільному подвір'ї. Для тих, хто постійно пробує себе у чомусь новому, хоче усвідомити свою ідентичність безвідносно до оцінок дорослих. 

2.3 Чи є участь у проєкті обов'язковою? 

«Відкривай Україну» - це всеукраїнський унікальний проєкт. Кожному учаснику ми пропонуємо спробувати і вже далі вирішити, чи йому цікаво. 

2.4 Хто фінансує ваш проєкт? 

Ми не маємо єдиного джерела. Залучаємо кошти засновників Фундації, гранти, зібрали частину суми на Спільнокошті. Будь-хто може стати фундатором: на сайті http://vidkruvai.com.ua є кнопка "Підтримайте проєкт". 

3. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ПРО УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ 

3.1 А чи зможуть міські координатори достатньо сприяти дітям під час реалізації ними проєктів, особливо якщо ці проєкти будуть спрямовані на перетворення міського простору? 

Міські координатори лише мають підготувати міську владу до того, що до них можуть звертатися діти, а потім - лише реагувати на запити команди, але не замінювати собою. 

3.2 Чи можна змінювати учасників команди і як? 

Механізм зміни учасників буде запропонований під час навчання. Також, якщо команді необхідна буде термінова заміна учасника, ви можете звернутись з темою листа: апеляція, місто, школа на адресу vu.zkvu@gmail.com. 

3.3 Наш капітан не виконує свої функції, ми хочемо змінити його на іншого учня. Що нам для цього зробити? 

В даному випадку необхідно одному з учасників команди написати лист на електрону пошту vu.zkvu@gmail.com з темою “апеляція, місто, школа”. У тексті листа описати причину заміни капітана, його імейл та імейл нового капітана команди. 

3.4 Якщо виникли термінові питання, куди я можу звернутись? 

- якщо питання стосуються проходження проекту в вашому місті, то зверніться до вашого міського координатора 

- якщо питання стосуються роботи сайту (онлайн платформи) пишіть із відповідною темою, лист, в якому обов’язково вкажіть ваше ім'я, школу і місто на мейл vu.zkvu@gmail.com  

- якщо вам необхідно подати апеляцію, або ваше питання не може розглянути міський координатор, пишіть із відповідною темою, лист, в якому обов’язково вкажіть ваше ім'я, школу і місто на мейл vu.zkvu@gmail.com

3.5 Якщо нам незрозумілі завдання, де можна отримати роз'яснення? 

Усі команди є в рівних умовах і отримують однакові завдання. По змісту завдань можна консультуватися з вчителем-модератором та будь-ким, кому ви довіряєте. Команда проекту роз'яснень щодо змісту завдань не надає, тому сенсу писати на мейли організаторів немає. Це стосується і телефонних дзвінків організаторам. Не забувайте про Ґуґл, друзів, батьків, вчителів. А також уважно читайте тексти завдань і матеріали на сайті проекту. 

3.6 Ми виконали завдання, проте не отримали ніякої відповіді. Ми зробили щось неправильно? 

Ми не виставляємо оцінок. Якщо ви зробили завдання і завантажили відповідь, то на карті школи має з'явитися відмітка (галочка) замість привида. Цього достатньо, щоб продовжувати. 

3.7 Якщо у нашій школі вимушені канікули або карантин, та учасники нашої команди не мають можливості бути на зв’язку у соціальних мережах, не можуть комунікувати для вирішення певного завдання? 

Через це ми втрачаємо строки для його виконання. В даному випадку необхідно одному з учасників команди написати лист на електрону пошту vu.zkvu@gmail.com з темою “Апеляція”. У тексті листа вказати, чому команда не встигає виконати завдання з проханням продовження строку.

4. Технічні питання щодо навчання. 

4.1 Не можу зайти до власного акаунту, сторінка постійно оновлюється, та у правому верхньому куті не з’являється моя поштова адреса.

Скоріш за все, коли Ви намагаєтесь “залогінитись” до акаунту - виникають граматичні помилки у написанні поштової адреси або паролю (також це може бути активна кнопка Caps Lock або невірна мова клавіатури). У такому випадку радимо перевірити правильність інформації, яку Ви вводите, або скористуватись функцією “Забули пароль” та відновити його. 

4.2 Не бачу розділу “Навчання”, через це не можу завантажити з власного акаунту завдання. 

Бачити розділ “Навчання” можуть лише учасники, які мають статус “Учень”, “Вчитель” та “Капітан команди”. Скоріш за все, Вашої адреси немає в нашій електронній базі, або вона відрізнялась від електронної пошти, яка була вказана під час заповнення ґуґл-форми про склад команди, і тепер ми не можемо її знайти через “Пошук”. На відсутні поштові адреси направлялись листи з проханням зареєструватись на сайті. Якщо Ви не можете знайти такий лист у своїй електронній скриньці, напишіть про це на пошту vu.zkvu@gmail.com. У відповіді ми надішлемо посилання на реєстрацію. Напишіть відразу про успішну реєстрацію нам, ми внесемо Вас у електрону базу. 

4.3 Наш навчальний заклад має особисту назву. Під час реєстрації учні/вчителі не мали змоги вказати повну назву закладу (оскільки повинні були обрати назву з переліку) або вказували різний тип закладу. Тепер учасників нашої команди “розкидало” по різним будиночкам-школам (або назва закладу дублюється декілька разів). 

Просимо вас надати повну назву Вашого навчального закладу та надати посилання на гугл-документ зі складом команди за адресою vu.zkvu@gmail.com. Кожному учаснику ми виправимо назву навчального закладу на ту, яку ви вказали. Після цього ви зможете знайти свій окремий будиночок на мапі міста!