Відкривай супергероїв - інтерв'ю з Оксаною Романович

22.08.2017
вітайте Оксану Романович

А ми продовжуємо знайомити вас з координаторами освітнього проекту «Відкривай Україну».

Отож наступним вітайте Оксану Романович – міського координатора Кам’янця-Подільського.

Пластова виховниця та мати двох дітей. Працює інструктором з йоги, хоча, зізнається, що виховувалася в дуже традиційній родині і отримала таку ж традиційну освіту - закінчила ТАНГ (прим. Тернопільська Академія Народного Господарства) за спеціальністю «Банківський бізнес». В проект «Відкривай Україну» потрапила після запрошення Віктора Годного – обласного координатора ВУ. Він це так хитро зробив, каже – «Як чуєш в собі сили, то долучайся».

«Відповідальність за свою країну - це знання своєї мови, історії. Віра в свою країну»

Розкажіть, як ви потрапили до Пласту і завдяки чому ви там увесь цей час?

Ще в студентські роки мене тягнуло в Пласт, та щось не складалось, а в Кам'янці Пласт був не досить «розрекламований». Якось доля звела мене із пластовою старшиною. Вони запросили в табір моїх дітей. Я поїхала на допомогу і там уже лишилась (не в таборі, а в Пласті). Для мене Пласт - то можливість для моїх дітей йти по життю в правильному напрямку, не тільки через наше (батьків) виховання, але й через відповідне оточення. Бо Пласт спрямований на те, щоб виховати в дітей (і дорослих) любов до України, навчити дітей бути самозарадними, як в лісі так і в мегаполісі, це дружні стосунки до кінця життя, іноді, наші сходини допомагають дитині вибрати собі майбутню професію. Також, дуже важливо, Пласт - це особливі стосунки між дорослими і дітьми - ми намагаємось бути на рівних.

Що змінюється у відносинах з дітьми коли вони відчувають, що з ними спілкуються на рівних?

Діти стають вільнішими, сміливішими, відкритими. Коли на них не тисне страх того, «а що скажуть дорослі», то з'являється купа чудернацьких питань, ідей, які є прекрасними. Вони відкривають перед тобою свої найрізноманітніші проблеми. Я намагаюся легенько направити їх, а тоді надзвичайно цікаво спостерігати, як вони шукають і знаходять шляхи вирішення, які є зазвичай неочікуваними.

Яку відповідальність на вашу думку, людина несе за замовчуванням?

Відповідальність за своїх дітей, за будь-які свої вчинки, за свої слова і обіцянки. Ого! вже стільки надумала. Відповідальність за своє оточення: безвідповідально пройти повз людей, що вживають ненормативну лексику або викидають сміття на землю, не зробивши їм зауваження. Відповідальність за свою країну - це знання своєї мови, історії. Віра в свою країну.

Що для вас є Віра в Україну?

Віра в Україну. Це для мене дуже серйозно і важливо. Без пафосних слів не опишеш. На щастя, мій тато родом з Львівщини - мене привчили, в нашому геть захопленому суржиком Кам'янці, говорити «тато». Зараз чиста українська мова для мене дуже важлива - намагаюсь збагачувати свій словниковий запас і показувати іншим, що наша мова - прекрасна. Дуже засмучуюсь, коли розумні, адекватні люди виїжджають з України. Вірю в майбутнє України (казала ж, що будуть пафосні вислови).

Як ви впливаєте на своє місто?

Зазвичай намагаюсь брати участь у різних еко акціях - вважаю це питання надзвичайно важливим. Минулого року втілили в життя проект «Почитай мені казку», де ми збирались щовихідних з дітками і батьками та читали, грались, пили чай, намагаючись захопити діток читанням.

Наскільки важливо для вас мати добру команду при реалізації такого проекту, як «Прочитай мені казку»?

Команда - то все. На щастя, вона у нас була чудова.

Чим для вас є освітній проект «Відкривай Україну»?

«Відкривай Україну» направляє молодь в правильне русло - творче. І це чудово!!! Маю надію, що цей проект буде тривати довго, бо мої діти також хочуть брати участь, та не доросли ще.

Чи можуть на ваш погляд проекти, які втілюють підлітки надихнути та пробудити до змін дорослих вашого міста?

Ці проекти однозначно можуть надихнути адекватних дорослих, які думають за майбутнє, а не живуть з думкою, що вони своє і так якось доживуть, а ви - молоді - самі собі, якось давайте раду. «Вода камінь точить».

Календар подій