polozennavu2020-fd92c691a3.pdf

Всеукраїнський проєкт неформальної освіти «Відкривай  Україну» проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

«Відкривай Україну» навчає підлітків втілювати свої ідеї та задуми, і змінювати цим свої школи, міста та всю Україну. Проєкт намагається поставити питання суспільства та громад вголос, а шукати відповіді беруться команди підлітків 7-11 класів, які організовуються навколо тих проблем, які впадають їм в очі.

Підлітки збираються командою, обирають собі вчителя в школі, який стає їх ментором, обирають капітана серед учасників та навчаються, самоорганізовуються. Під час проєкту учасники проходять трансформаційні етапи командного розвитку. Як результат, роблять дуже потужні проєкти: застосунки, фестивалі, арт-інсталяції та цілі рекреаційні парки. Цього року школярі знову обрали важливі теми для своїх проєктів. 

Географія проєкту охоплює всю Україну — учасниками можуть стати і школярі великих міст, і маленьких сіл. 

Головні цифри проєкту в 2020 році:  

  • Всього понад 10 тис. зареєстрованих учасників на платформі; 
  • 650 зареєстрованих команд із 345 міст та селищ України; 
  • 6,5 тис. школярів і 650 вчителів-менторів. 

Цього року учасники переосмислюють свою діяльність і можливість втілювати свої ідеї, реалізовувати проєкти для громади в нових умовах карантинних обмежень. Це новий виклик, нове бачення і команди вчаться бути гнучкими, реагувати на виклики і досягати цілей. 

Також цього року вперше у відкритий доступ проєкт дає онлайн програму навчання Академія “Відкривай Україну”. Молодь чекають відео-гайди зі мобільної зйомки, онлайн ефіри зі знаменитостями та блогерами, з лідерами громадських рухів та організацій. Статті експертів з фандрейзингу та окремих тематик: екологія, дозвілля, культура.