Підлітки Сокаля встановили інформаційну стелу та запустили туристичний сайт

08.07.2020

Школярі з міста Сокаль вирішили розповісти про своє містечко туристам та мешканцям. Під час участі в проєкті неформальної освіти «Відкривай Україну» підлітки об’єднались у команду з назвою «IMPROVEpu» навколо ідеї - зробити своє місто кращим. Команда розробила та впровадила свій проєкт в туристичному напрямку розвитку свого міста.

У центрі міста вони встановили туристичну інформаційну стелу. З неї можна дізнатися загальну інформацію про місто, окремо про пам’ятки архітектури та визначні місця, що позначені на карті. До кожного об’єкту є qr-коди, просканувавши які, ви потрапляєте на онлайн-платформу http://mapa.sokal.lviv.ua/. Окрім розширеної історичної довідки, на сайті знаходяться цікаві відеоролики, в кожному є ілюстрована легенда, чи цікавий факт. І приємним бонусом стели є безкоштовний wi-fi.

Як розповіли школярі, у реалізації проєкту їм допомогла влада міста та району, спонсори, а також вчителі та краєзнавці. Тексти для стели та сайту формували учасники команди, досліджували та вивчали різні праці, зокрема й іншомовні. Спілкувалися з Оксаною Романів-Тріскою, Оленою Замойською про будівлі, щодо яких є певні сумніви або замало інформації, а також із Галиною Гібляк.

«Це лише перший етап проєкту. Наш проєкт допоміг комусь повернути важливі спогади, а комусь взагалі дізнатися історію міста. Люди зупиняються, читають, радіють, плачуть (бо приємно здивовані). Школярі кажуть, що не думали, що у нас така історія, стільки людей, стільки подій. А для старших - це просто ностальгія, наплив спогадів», - кажуть у команді «IMPROVEpu».

Підлітки поділились враженнями:

«Однозначно наше життя змінилося, ми стали ще відповідальнішими, дорослішими, амбітнішими. Школярам, які будуть брати участь у майбутньому, ми б порадили не боятися мріяти, бо мрії здійснюються, варто лише повірити та зробити перші кроки».

Теги

Коментарі

Щоб залишати коментарі необхідно увійти або зареєструватись!