Підлітки з Дмитрівки запустили проєкт “Моє село. Відпочинок”

06.07.2020

Вихованці дмитрівської школи надихнули на зміни громаду свого села.Школярів об’єднав проєкт неформальної освіти “Відкривай Україну”, котрий навчає дітей прокачувати свої міста та села у напрямках: благоустрою, культури, екології, захисту тварин. Завдання освітнього проєкту “Відкривай Україну” - навчити аналізувати проблеми міст та селищ, оцінювати ресурси, розробляти проєкти, готувати та проводити комунікаційні кампанії, залучати громаду та займатись фандрейзингом.

Школярі назвали свою команду “Лінія успіху” та для реалізації проєкту обрали близькі для себе сфери благоустрою і відпочинку. Ідея командного проєкту - змінити умови відпочинку дорослих та дітей і таким чином зробити людей в Дмитрівці щасливішими. Діти обрали тему відпочинку через те, що саме відпочинок дає сили та емоційно заряджає людей на гарний настрій і продуктивну роботу.

Саме в дати реалізації проєкту з усією країною стався карантин, попри все, щоб досягти своєї мети команда заручилась підтримкою громади, бізнесу, місцевої влади, адміністрацій школи, будинку культури та дитячого садка. Але все ж таки частину проєкту команді довелось перенести в онлайн.

На початку команда запустила флешмоби з соціальною тематикою та тематикою дозвілля: "Допоможи стареньким", "Спорт вдома", "Зацікав своїх маленьких братиків/сестричок", в яких мотивували односельчан піклуватись про себе та близьких, більше разом співпрацювати. Також школярі провели онлайн-конкурс з облаштування прибудинкових територій та зон загального користування і прибрали громадою сквер, посадки, зупинки та пам’ятники. Згодом вчителі та учні організували флешмоб «Збираємо сміття під час ранкової пробіжки».

Команда зізналась, що під час роботи над проєктом у них виникали труднощі: “По-перше, з сферою, адже проблем у селі багато; по-друге, карантин додав труднощів; і по-третє, зацікавити людей, адже мало хто вірить, що діти можуть щось змінити. Але зараз ми можемо спостерігати результати нашої роботи - в селі стало ще більше чистих дворів та чистих не засмічених територій, місцева влада домовилася, щоб полагодили центральну дорогу та виділила кошти на дитячий майданчик. А підприємці спонсорували конкурс «Найкраще подвір’я» та організували новий дитячий майданчик у селі.

Проєкт “Відкривай Україну” створений, щоб запалювати ідеями та змінами українську молодь. Підлітки Дмитрівки скористались можливостями освітнього проєкту та навчились діяти командою - знають як розробляти та реалізовувати проєкти задля успіху всієї громади і тепер точно знають як діяти, якщо захочуть змін.

Коментарі

Щоб залишати коментарі необхідно увійти або зареєструватись!