Школярі організували сортування відходів. Історія команди із Гайворона

01.07.2020

Ми починаємо розповідати історії про втілені ідеї команд школярів, які беруть участь у проєкті "Відкривай Україну". Перша історія - із Гайворона на Кропивниччині.

Вихованці Гайворонського ліцею №1 об’єднались навколо екологічної проблеми міста та організували масштабне сортування вторсировини.

Команда з Гайворону з-поміж інших вирішила обрати екологічну проблему сміття і назвала проєкт “Сортуємо разом” (https://www.facebook.com/groups/3480722245277162/ - сторінка проєкту в соціальній мережі Facebook).

Діти з 7-11 класів сформували команду з 10 чоловік, обрали собі ментора з викладацького складу, і назвались “Перлини Прибужжя”. Під час освітнього проєкту “Відкривай Україну” з березня по червень 2020 року діти навчились аналізувати проблеми міста, оцінювати ресурси, розробляти проєкти, готувати та проводити комунікаційні кампанії, залучати громаду та кошти на свої ідеї, і власне - досягати мети.

Проблема накопичення сміття в містах глобальна для всього людства та величезна для українських громад через низьку поінформованість про шкоду довкіллю, незначну інфраструктуру для збору і сортування вторсировини, та наднизький рівень культури поводження з відходами.

Тим часом, сміття збільшує непридатні для життя та розвитку площі, сміттєзвалища забруднюють воду, повітря та ґрунти отруйними елементами, які створюються під час його гниття. До того ж, велика частина з “типового смітника” українця - це вторинна сировина, яка принагідна до сортування та подальшої переробки на нові матеріали та нові речі повсякденного вжитку. Тобто можливо ефективно використовувати вторинну сировину, а ще таким чином зменшити об’єми сміттєзвалищ.

Проте, в Україні не прийнято сортувати, і головна причина відсутності звички сортувати в українців - це відсутність розуміння, поінформованості та відсутність зручної інфраструктури. З-поміж інших проблем з сміттям, гайворонці ще додають проблем природі та залишають сміття в зонах відпочинку, зокрема на березі Південного Бугу.

Під час карантину команда школярів у позаурочний час працювала онлайн над проєктом для рідного міста.

Школярі провели інформаційну кампанію в соціальних мережах та пояснили містянам проблему сміттєзвалищ, розповсюдили інформацію про пункти прийому вторинної сировини у місті, розказали правила сортування.

Також в рамках проєкту команда прибрала засмічений берег річки Південний Буг, організувала флешмоб з сортування, зняла відео, де кожен з учасників пояснював проблему сміття і показував, як саме сортувати вторинну сировину.

У команді проєкту “Сортуємо разом!” розповідають:
“Жителі Гайворона від початку реалізації проєкту підтримували нас, додавалися до групи в соціальній мережі Facebook, поширювали та коментували дописи. Батьки деяких учасників нашої команди брали участь в челенджі. Після реалізації проєкту ми отримали ще більше підтримки від громади. Велику підтримку нашій команді надавали партнери проєкту: мер міста Гайворон Роман Волуйко, КП “Гайворонський комунальник”, ГО “Молодь за чисте майбутнє”.

Коментарі

Щоб залишати коментарі необхідно увійти або зареєструватись!