​Що потрібно зробити перед тим, як облаштовувати сквер чи розфарбовувати зупинку

19.05.2020

Чимало учасників освітнього проєкту “Відкривай Україну” мають ідеї, як облаштувати у своїх містечках та селах занедбаний парк чи сквер, або ж автобусну зупинку. Ми хочемо допомогти, тому підготували поради про те, що потрібно зробити перед тим, як розмальовувати стіни зупинки чи ставити лавки у парку.

Порадами ділиться Олександр Мельник, громадський активіст, засновник ГО “Буслав Січ” з містечка Богуслав на Київщині, який разом з однодумцями облаштувати публічний простір у парку у центрі міста, а з кількох автобусних зупинок зробили арт-об’єкти.

Насамперед з’ясуйте, хто власник ділянки, яку плануєте облаштовувати, або зупинки/стіни, на якій ви плануєте нанести графіті. Вона може бути в комунальній власності (належати місту/селу та бути на обслуговуванні у комунального підприємства) або в приватні власності (належить приватній людині чи підприємству).

Порада: Дізнатись це можна на Публічній кадастровій карті України або звернутися з запитом на публічну інформацію до міської/сільської ради.

Підготуйте графічне зображення, як буде виглядати сквер/зупинка після реалізації вашої ідеї. Зазвичай, власник бажає розуміти, який буде кінцевий вигляд вашої ідеї. Тому зробіть кілька фото зупинки/стіни, на якій хочете нанести зображення, та в графічному редакторі нанесіть на нього зображення. Якщо не можете зробити цього самі, поцікавтесь в друзів чи знайомих, можливо, хтось з ним може вам допомогти. Якщо ж таких серед знайомих немає, напишіть в соціальних мережах в групах вашого міста/села.

Якщо Ви плануєте облаштовувати сквер зробіть схему як, що і де має бути розміщено в ньому (доріжки, лавки, ліхтарі тощо).

Порада: це не обов'язково має бути ідеальний та досконалий ескіз, достатньо, щоб він був зрозумілим для тих, кому ви його плануєте показувати.

Надішліть лист до власника земельної ділянки/зупинки (виконавчого комітету міської (сільської) ради чи приватної особи, якщо це приватна власність) від імені своєї ініціативної групи з проханням надати дозвіл на те, щоб облаштувати парк і встановити лавки тощо. Обов’язково додайте графічні матеріали до листа, щоб було зрозуміло, що ви плануєте робити.

Приклад такого листа:


Отримавши дозвіл, візьміть його з собою, коли почнете облаштовувати місце. Адже поліція чи мешканці міста можуть поцікавитися, чи маєте ви право на облаштування ділянки. Також добре мати з собою візуалізацію, щоб пояснити, що ви тут хочете зробити.

А зробивши вищеперелічені кроки, приходьте і втілюйте свою ідею!

Коментарі

Щоб залишати коментарі необхідно увійти або зареєструватись!